FOR JANE o.s. PROJEKTY PODPORUJÍ NÁS KONTAKTY NÁŠ TÝM
home

MARTÍNEK NĚMEC

MARTÍNEK NĚMEC

nar. 28. 12. 2003

Martínek se narodil 28.12.2003 jako kilové miminko ve 27. týdnu vývoje. Krátce po narození měl vážné zdravotní komplikace a tudíž došlo k částečnému poškození mozku. Naštěstí byla poškozena jen část, která má na povel pohyb...

Krátké shrnutí Martínkova příběhu, který nám zaslala jeho maminka Pavla z Dukovan.

Tento příběh nás velice zaujal. Proto jsme se rozhodli vybrat právě pro rok 2012 hrdinu Martínka a jeho mámu Pavlu. (nesmíme zapomenout, že i do této skvělé rodiny patří o dva roky starší brácha Fanda a tatínek :-))

Díky partnerům FOR JANE a vám se určitě podaří zakoupit vertikalizační pomůcku, v hodnotě cca 120 000,-.

 

Martínek se narodil 28.12.2003 jako kilové miminko ve 27. týdnu vývoje. Krátce po narození měl vážné zdravotní komplikace a tudíž došlo k částečnému poškození mozku. Naštěstí byla poškozena jen část, která má na povel pohyb. Martínek má zdravotní tříkolku, na které se venku samostatně pohybuje, v místnosti lozí po čtyřech. Když jedeme někam, kam se tříkolka nehodí, tak jezdí na vozíčku.

V roce 2009 podstoupil operaci, při které mu byli povoleny měkké tkáně na nožičkách ve třech místech. Výsledek po rozcvičení byt perfektní. Má nyní nádherně rovné nožky, ale trup je bohužel ochablý. Kvůli ochablému trupu a částečné spasticitě končetin potřebuje speciální židli, která ho udrží v kvalitním sedu.

Martínek nyní navštěvuje první třídu základní školy v Dukovanech, odkud pocházíme. SPC Jihlava nám zapůjčila židličku, která mu je nyní už malá. Kvůli počáteční skolióze, tak sezení není pro něho vhodné a potřebuje i během vyučování vertikalizovat .Židličku, kterou bychom chtěli pro tyto účely pořídit, tak splňuje všechny fyzioterapeutické požadavky, jen je pro nás finančně nedostižná. Martínek je velice šikovný a bystrý chlapec, které je ve škole se svými vrstevníky velice spokojený. Už do MŠ chodil u nás na vesnici, tak ho děti dobře znají. Na doporučení SPC se učí psát jen v hůlkové podobě, protože i jemná motorika je postižená. Na druhou stranu má velice pěknou slovní zásobu a jeho slovní projev je srozumitelný a někdy i vtipný.

Velice bych byla ráda, kdyby se nám podařilo získat prostředky na vertikalizační pomůcku, kterou by Martínek využíval během celé školní docházky, protože „roste s dítětem“. Jak poroste, tak se mu bude počet hodin ve škole zvyšovat a délka sezení už bude neúnosná pro jeho ochablý trup.

Jsme čtyřčlenná rodina, druhý syn František je desítiletý a naše finanční prostředky plně spolkne provoz domácnosti a Martínkova rehabilitace ( poplatky v lázních, dojíždění na rehabilitaci 70 km, kurs plavání 30 km, masáže atd).

S přáním pěkných dní Pavla Němcová

 

<< zpět

 
Kopírování zde uveřejněných fotografií bez písemného svolení autora zakázáno! | 2010 Webhosting, webdesign - mcrai.eu
RELATIVE DESIGN | MICHAELA HASÍKOVÁ | mcRAI | VIA ALTA | Konto Bariéry | Nadace ČEZ