FOR JANE o.s. PROJEKTY PODPORUJÍ NÁS KONTAKTY NÁŠ TÝM
home

TOMÁŠEK ČADEK

TOMÁŠEK ČADEK

nar. 6. 9. 2001

Tomášek Čadek z Plzně má 10 let a je to moc šikovný klučina.Trpí nevyléčitelnou svalovou dystrofií(Duchennova myopatie).Je odkázán na invalidní mechanický vozíček.Tomík musí pravidelně rehabilitovat.........

Krátké shrnutí Tomáškova životního příběhu. Tomáška jsme si vybrali v občanském sdružení DOBRÝ SKUTEK, kam poslala maminka Lucka žádost o rehabilitační pomůcku MOTOMED za cca 143 000,-.

 

Dopis maminky Tomáška, Lucky.........

Jsme dvoučlenná rodina-já(maminka) a Tomík.Také mám přítele,který nám hodně pomáhá.Patří k nám i tříletá fenka labradora. Žijeme v Plzni,v bytě 1+1.

Ráda bych Vám představila Tomáška.

Je to 10ti letý šikovný a hodný klučina.Navštěvuje v Plzni 4.třídu respirační školy a to proto,že má sníženou imunitu,více marodí.Ve škole prospívá docela dobře i přesto,že má např.dyslexii,lehkou dyskalkulii aj.K tomu se ještě učí anglický jazyk.

Mezi jeho záliby patří hraní her na PC,rád si maluje,rád vaří,také jsme se zůčastnili závodu 1/2 HERVIS MARATON 2012 v Praze,kde s přítelem běželi 21km,Tomík jel ve speciálním vozíku od Benecykle.To byl zážitek na celý život a samozřejmě příští rok poběží znovu.Moc rád se také učil nedávno na kole,ale už to bohužel nejde,z důvodu nevyléčitelné nemoci zvané Duchennova myopatie(svalová dystrofie),která mu postupně oslabuje svaly.Nejprve chodil i běhal,pak začal chodit pomaleji a nyní už nechodí.Součástí jeho života se stal vozíček,na kterém rád jezdí.

Nyní jsme si pořídily MOTOmed,přístroj,který procvičuje horní i dolní končetiny,posiluje svalstvo,zlepšuje koordinaci,hodně nám pomáhá.Ale bohužel tento přístroj je velice drahý a protože si ho nemůžeme dovolit a sociální úřad na něj nepřispívá,tak jsme zkusili oslovit charitativní organizace.

Doma cvičíme každý den Vojtovu metodu,míčkujeme,na noc dáváme dlahy,máme i vertikalizační stojan,do nějž Tomíka stavíme a kde si protahuje záda,nohy(kolena) a další svaly.Chodíme ke spoustě lékařům např.neurologie,ortopedie,logopedie,rehabilitace aj.

Na závěr chci jen říct,že se snažíme Tomáškovi co nejvíc ulehčit a zpříjemnit život tím,že podnikáme různé výlety,chodíme plavat,chodíme na koně(hipoterapie),pořizujeme různé rehabilitační pomůcky,které mu usnadňují cvičení.

 

<< zpět

 
Kopírování zde uveřejněných fotografií bez písemného svolení autora zakázáno! | 2010 Webhosting, webdesign - mcrai.eu
RELATIVE DESIGN | MICHAELA HASÍKOVÁ | mcRAI | VIA ALTA | Konto Bariéry | Nadace ČEZ